Alfabet w wierszach

Utworzono dnia 27.10.2016, 19:49

W poniedziałek, 24 października uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą zaaranżowali mini spektakl pt. „Abecadło w wierszach”. Każde dziecko przygotowało obrazki z wybraną przez siebie literą, samodzielnie je ozdabiając.

Przed dziećmi z klas zerowych pierwszaki wyrecytowały przygotowane wcześniej wiersze, prezentując przy tym pięknie przygotowane szablony. Pojawiły się utwory m. in. Juliana Tuwima,  Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy.

Nie zabrakło także piosenek, przedszkolaki mieli okazję posłuchać kilku popularnych utworów takich jak „A b c d e f g”, „Już alfabet cały znam”. Pomysłodawcy spotkania otrzymali gromkie brawa, a już zapowiadają że podobnych akcji wolontariackich w najbliższej przyszłości pojawi się więcej ;)