DOCENIAMY MAMY

Utworzono dnia 18.06.2017, 19:29

Chciałbym dziś Mamo jak poeta,
wyznać Ci w słowach tego wiersza,
Że dla mnie byłaś i zostaniesz
ze wszystkich kobiet najpiękniejsza.

Te słowa brzmią w sercach chyba każdego z nas, ale nie zawsze potrafimy je wyrazić. Mieliśmy ku temu sposobność w naszej Szkole 30 maja, kiedy to z okazji Dnia Matki, uczniowie zaprosili swoje kochane Mamy do szkoły, aby gestem, słowem i piosenką wyrazić swoje uczucia.

Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci z klasy I, przygotowane przez panią Mariolę Tereszkiewicz, z programem pełnym dziecięcej miłości, pt.: "Moja droga Mamo!". Następnie przed naszymi dostojnymi Gośćmi wystąpili uczniowie z klasy II, w programie pt.: "Gramy i śpiewamy dla Mamy". Dzieci, pod okiem pani Zofii Puterli, w pięknych kolorowych strojach, zatańczyły z przytupem dla swoich Mam. Z kolei, uczniowie kl. III a wykonali pięknie skomponowany występ, pod nadzorem swojej pani Alicji Ziai, pt.: "Mama niejedno ma imię". Pełen radosnej wdzięczności był też program pt.: "Taneczno muzyczne życzenia dla Mamy", przygotowany przez uczniów kl. III b, pod pieczą pani Małgorzaty Gryndys. Na koniec, w imieniu starszych uczniów, wystąpiła uczennica klasy VI - Agatka Dral, przygotowana przez panią Monikę Wójcik, w zabawnym monologu, pt.: "Moja mama jest niesamowita".

Uśmiech Mamy jest dla nas lekarstwem na wszystkie troski codziennego dnia. Występy uczniów naszej szkoły dostarczyły naszym Mamom chyba wielu powodów do uśmiechu i radości. Życzymy, aby tak pozostało.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz już osobistymi życzeniami i prezentami dla Mam, od swoich pociech.

Wrzesień 2018