Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 14.02.2017, 09:09

Dnia 2 lutego w naszej Szkole miał miejsce Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem  „Betlejem w moim sercu”.  Na ten wyjątkowy event zaproszonych zostało wielu gości: uczniowie ze szkół Gminy Chmielnik, osoby przygotowujące do występów, Dyrektorzy szkół, Władze Gminy Chmielnik, Biblioteki Publicznej w Chmielniku, Pan Wójt, zespół „Pogórzanki” oraz rodzice dzieci biorących udział w przeglądzie. Tegoroczna frekwencja mile wszystkich zaskoczyła, gościliśmy 86 uczestników. Uczniowie ze wszystkich szkół gminy zaprezentowali swoje umiejętności nie tylko wokalne ale także instrumentalno- muzyczne (gra na perkusji, flecie, akordeonie, cymbałkach).  Przegląd podzielony został na dwie grupy: klasy I- III oraz klasy IV- VI. Mogliśmy usłyszeć wiele znanych ale i tych nieco rzadziej śpiewanych kolęd i pastorałek. Przygotowania poszczególnych wykonawców urozmaicone były opowieściami o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych przygotowane przez organizatora Gminnego Przeglądu Panią Mariolę Tereszkiewicz. W przygotowanie przeglądu corocznego już Przeglądu Kolęd i Pastrałek włączył się także Pan Tomasz Bembenik, który pełnił rolę koordynatora zaplecza technicznego. Po zaprezentowaniu się wszystkich grup, Pani Dyrektor Bożena Gwizdała wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz przepyszne Szczodraki. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć kilka utworów wykonanych przez zespół „Pogórzanki” działający przy KGW w Zabratówce.  Po podsumowaniu i podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych na  poczęstunek, ciepłe danie w postaci świątecznego barszczu.