Jesień piękna, kolorowa, zdrowa

,,Jesień do was zawitała,
Kosz owoców przydźwigała,

Mam warzywa smaczne, zdrowe,
Zielone, żółte i pomarańczowe”

Tymi słowami Pani Jesień powitała panią dyrektor, nauczycieli i wszystkich uczniów kl. I-III obecnych na spotkaniu pod hasłem ,,Jesień piękna, kolorowa, zdrowa”. Całe spotkanie było poświęcone tematyce zdrowego odżywiania i trybu życia, któremu sprzyja czas jesienny. O tym, że jesień piękna i kolorowa świadczył strój Pani Jesieni ( Zofia Puterla), dekoracja sali, a że zdrowa- tematyka spotkania.

W części I przedstawiciele poszczególnych klas wyrecytowali wiersz, a cała klasa wykonała piosenkę o jesieni. Wszyscy dali z siebie wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Drugim punktem programu było rozwiązywanie zagadek i konkurs wiedzy o jesieni. Muszę przyznać, że wiedza naszych uczniów w tym temacie jest bardzo szeroka.

Najwięcej emocji, jak zawsze, wzbudzały konkurencje sportowe. Najgłośniej i najzacieklej zawodnicy walczyli o jabłka, którymi obdarowała ich Pani Jesień. Była też koszykówka kasztanowa (rzut kasztanem do kosza), slalom między kałużami, wyścigi rzędów z jabłkiem na łyżce i między kolanami. Doping publiczności był bardzo duży, a waleczność zawodników jeszcze większa.

Podczas szkolnej imprezy nie zabrakło muzyki, szczególnie melodii dyskotekowych, wśród których największym powodzeniem cieszyła się piosenka ,,Ruda”. Chłopcy z klasy I-III pokazali, że przy takich melodiach potrafią tańczyć nawet na rękach.

Na zakończenie pani dyrektor Bożena Gwizdała wręczyła wszystkim klasom dyplomy za udział w spotkaniu, zaś Pani Jesień podziękowała nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do występów. Pani dyrektor dostała piękną cynię od wszystkich uczniów, która będzie jej przypominać o tym naszym szkolnym spotkaniu.

Gorące podziękowania należą się również didżejom z klasy VI oraz dziewczynkom z klasy IV, które pomagały w  przeprowadzeniu spotkania.

Na korytarzu szkolnym zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów klas I-III, wykonane z owoców i warzyw. Nawiązują one do tematyki naszego jesiennego spotkania i podkreślają jego myśl przewodnią, że jesień jest piękna, zdrowa i kolorowa. Muszę przyznać, że pomysłowość naszych uczniów jest bardzo duża, a wystawa prac cieszy się dużym zainteresowaniem.

,,To jest już koniec” , do zobaczenia za rok!

Organizator spotkania: Zofia Puterla