Kampania edukacyjna PAH „Świat bez głodu”

Utworzono dnia 14.01.2017, 17:39

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do działań inicjowanych przez  Polską Akcję Humanitarną. W tym roku wzięliśmy udział w  kampanii edukacyjnej „Świat bez Głodu”. Dzięki uczestnictwu w tej akcji mogliśmy poznać rzeczywistość krajów dotkniętych kryzysami humanitarnymi i zaangażować  się w niesienie mądrej pomocy ich mieszkańcom i mieszkankom.  Celem akcji było:

• zdobycie wiedzy o problemach z dostępem do żywności na świecie, szczególnie w krajach, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne;
  • włączenie społeczności szkolnej  w niesienie pomocy i wspieranie działań PAH, których celem jest zapewnienie dostępu do żywności na terenach ogarniętych wojną.

W ramach akcji „Świat bez Głodu” realizowane były w naszej szkole  różnorodne działania. Uczniowie na zajęciach wychowawczych zdobywali wiedzę na temat pomocy humanitarnej, dostępie do żywnoścu na świecie oraz sytuacji ludzi w ogarniętej od 5 lat wojną Syrii. Uczniowie  z klasy V i VI zaangażowali się w wykonanie filcowych breloczków pod kierunkiem p. Lucyny Baj i p. Moniki Czarnoty. Zysk z ich sprzedaży oraz wolnych datków został przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Syrii.