Utworzono dnia 05.09.2016, 20:57

Tradycją naszej szkoły stało się rozpoczynanie roku szkolnego udziałem w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku, 5 września, czytaliśmy fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Na wstępie nauczycielka j. polskiego - Monika Wójcik - koordynator akcji - odczytała zebranym list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wraz z Pierwszą Damą objął akcję honorowym patronatem. Następnie uczennice, w formie wywiadu z Henrykiem Sienkiewiczem, przybliżyły uczestnikom postać i dorobek literacki pisarza.

Czytanie rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Gwizdała, a kontynuowali przedstawiciele uczniów - Aleksandra Cyrul i Agata Dral, nauczycieli - pani Edyta Domin oraz zaproszeni goście: pani Halina Borowska - emerytowana nauczycielka j. polskiego i były dyrektor szkoły w Borówkach oraz pani Elżbieta Drąg - przedstawicielka Rady Rodziców. Akcja ta miała być zachętą do zachwytu na doskonałą Sienkiewiczowską polszczyzną i pięknem polskiej literatury. Mimo, że utwór nie należy do kanonu lektur w szkole podstawowej, uczniowie słuchali go z wyraźnym zainteresowaniem.

Zgodnie z tradycją, uczniowskie zeszyty i niektóre egzemplarze przyniesionych utworów Sienkiewicza, opatrzono pieczęcią upamiętniającą tegoroczne Narodowe Czytanie "Quo vadis".

Na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP, wśród wielu uczestników tej ogólnopolskiej akcji, można odnaleźć również naszą szkołę.