Pamięć o zmarłych

Utworzono dnia 06.11.2016, 17:51

W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych, 54 Drużyna Harcerska "Młode Wilki" i Gromada Zuchowa "Kwiaty Paproci" zorganizowały na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy.  W ten sposób włączyliśmy  się w akcję "Światełko Pamięci dla Łyczakowa" prowadzoną pod patronatem TVP Rzeszów. Cmentarz Łyczakowski jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki i polityki. Łącznie zebrano 165 zniczy, z czego 115 zostało przekazanych na lwowskie nekropolie. 1 listopada zostały one zapalone na grobach zmarłych Polaków. Pozostałe znicze zostały zapalone podczas wspólnej akcji harcerzy i zuchów na zapomnianych grobach cmentarza w Chmielniku. Druhny i druhowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli sie w prace porządkowe, czego efektem było ok. 20 uprzątniętych z trawy i chwastów nagrobków znajdujących się w najstarszej części cmentarza. Nie zapomnieliśmy również o modlitwie za zmarłych. Zapaliliśmy też znicze przy grobie żołnierzy AK. Służba ta była wyrazem szacunku dla zmarłych oraz okazją do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.

Wszystkim, którzy włączyli sie w zbiórkę zniczy serdecznie dziękujemy!