POLSKIE TAŃCE LUDOWE I NARODOWE - lekcja z Yamahą

Utworzono dnia 25.05.2017, 08:35

Lekcje ze szkołą muzyczną Yamaha zawsze zaskakują różnorodnością tematyki. Tym razem przypomnieliśmy sobie muzykę ludową oraz muzyczne aranżacje tańców narodowych. Melodia stanowiła właściwie tylko tło do tanecznych występów prawdziwych tancerzy, którzy zrobili pokaz tańców, takich jak: polonez, mazur, krakowiak, oberek, kujawiak oraz ludowe tańce regionu rzeszowskiego. Para taneczna każdy z tych tańców wykonała w przepięknych, bogato zdobionych strojach, które mogliśmy dokładnie obejrzeć. Na zakończenie chętni uczniowie odbyli skróconą lekcję, pląsając u boku profesjonalistów. Zajęcia były naprawdę interesujące.