Popołudnie z Sienkiewiczem

Utworzono dnia 20.12.2016, 11:08

15 grudnia w naszej szkole miało miejsce Popołudnie z Henrykiem Sienkiewiczem. Obchodziliśmy je w iście rodzinnej atmosferze. Najpierw odbył się Rodzinny Turniej Wiedzy o Sienkiewiczu, w którym rywalizowały zgłoszone drużyny, składające się z uczniów i ich najbliższych. Wiedza na temat życia i twórczości pisarza, jaką posiedli wszyscy uczestnicy, była imponująca. Do końca trudno było wyłonić zwycięzców, udało się to dopiero w drugim etapie, kiedy poszczególne rodziny musiały wykazać się szybkością, spostrzegawczością i doskonałą współpracą, przy układaniu i wyklejaniu, z rozsypanki literowej, tytułu jednej z powieści Henryka Sienkiewicza. Najlepsze okazały sie rodziny Państwa Wójtowiczów, Hadałów i Kuków. Po ogłoszeniu wyników, kiedy emocje już opadły, odbył sie mały poczęstunek, a po nim uczniowie wystawili spektakl, na podstawie noweli Henryka Sienkiewicza, pt. Komedia z pomyłek. Młodzi aktorzy chyba dobrze poradzili sobie z oddaniem komizmu postaci i sytuacji, bo widzowie nagrodzili ich porcją śmiechu i gromkimi brawami - co było najlepszą recenzją. Miejmy nadzieję, że obcowanie z takim Sienkiewiczem, zachęciło naszą młodzież do dalszego odkrywania bogactwa różnorodnych dzieł literackich pisarza.

Pragniemy podziękować rodzicom za zaangażowanie w sprawy szkolne i wspaniałą współpracę.

Wrzesień 2018