Spotkanie z pisarką

Utworzono dnia 19.06.2017, 07:25

5 czerwca o godz. 13:00, w filii GBP w Zabratówce, odbyło sie spotkanie autorskie ze znaną pisarką książek dla dzieci -  panią Joanną Olech. Część uczniów z naszej szkoły wybrała się tam pod opieką pani Edyty Domin i pani Moniki Wójcik, aby bliżej poznać zarówno samą pisarkę, jak i jej twórczość.

Była to niezwykła gratka, zwłaszcza dla miłośników książek Joanny Olech oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

A oto co przeczytaliśmy o pisarce przed spotkaniem: Joanna Olech to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, nie tylko pisze książki dla dzieci ale także je ilustruje. Ponadto jest krytykiem literackim, jurorem w konkursach literackich i ilustratorskich, członkiem Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczypospolitej", "Nowych Książkach". Jest autorką uwielbianej przez dzieci "Dynastii Miziołków". Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Podczas spotkania szybko przekonaliśmy się, dlaczego książki pani Joanny Olech są tak popularne. Wystarczyło trochę poprzebywać z Tą Panią, a już dało się zauważyć, jak bardzo lubi ona dzieci. Ma do nich takie podejście, że od razu poczuliśmy się swobodnie i z przyjemnością braliśmy udział w wielu minikonkursach i zagadkach, które serwowała nam pisarka na temat swoich książek. Kreatywność i wyobraźnia pani Joanny dają upust w jej twórczości. Jej książki zaciekawiają, bohaterowie od razu dają się lubić, a rysunki stworzone przez samą autorkę, budzą zdumienie.

Pod koniec spotkania ustawiliśmy się w kolejce do zdjęć i po autograf pisarki. Spotkanie okazało sie bardzo pouczające.

Czerwiec 2018