Turniej informatyczny

Utworzono dnia 12.12.2016, 18:31

Szkolny Turniej Informatyczny „Jeden z dziesięciu” jest już za nami. Chęć udziału zgłosiło 28 uczniów z klas IV-VI. W związku z tym konkurs został podzielony na dwa etapy.

I etap- eliminacje odbył się w dniach 25 listopada 2016 r. Polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 12 pytań zamkniętych. Ta część rozgrywek pozwoliła wyłonić  10 najlepszych uczniów.

9 grudnia 2016 r. miał miejsce II etap szkolnego konkursu. Ta część wzorowana była na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy odpowiadali na proste pytania z zakresu wiedzy informatycznej.

Ustawienie uczestników nie było przypadkowe. O kolejności decydowało wylosowanie numerku. Każdy zawodnik otrzymał trzy baloniki symbolizujące szanse. Wylosowany został zawodnik, który rozpoczynał grę. Prowadząca p. A. Habaj  zadawała pytania. Czas na odpowiedź na jedno pytanie wynosił 15 sekund. Pytania były czytane tylko jeden raz i liczyła się pierwsza odpowiedź. Można było skorzystać z pomocy przyjaciela. Jeśli uczeń błędnie odpowiedział lub osoba przez niego wyznaczona, tracił szanse przebijając balonik.

Zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi do czasu, aż zostało trzech zawodników do rundy finałowej.

Po pełnych emocji zmaganiach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Agata Dral kl. VI

II miejsce- Gabriela Wójtowicz kl. IV

III miejsce– Mateusz Kozłowski kl. VI

Uczestnicy II etapu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz gratulacje.

Szkolny Turniej Informatyczny „Jeden z dziesięciu”  został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Monikę Czarnota oraz panią Annę Habaj.

Zwycięzcom gratulujemy!