Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Utworzono dnia 02.02.2017, 10:10

W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Tegoroczne Święto Babci i Dziadka odbyło 11.01.2017r. a jego hasło brzmiało ,, Jak dobrze, że Was mamy”. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W czasie uroczystości w sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 100 Babć i Dziadków, których powitała Pani Dyrektor Bożena Gwizdała i złożyła życzenia. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali występy dzieci i nagradzali je gromkimi brawami. Najpierw  zaprezentowały się pierwszaki, wspólnie z wych. panią Mariolą Tereszkiewicz przygotowały montaż słowno-muzyczny. Następnie na swój program zaprosiły wnuczęta z klasy IIIA wraz z wych. panią Alicją Ziają. Klasa IIIB wraz z wych. panią Małgorzatą Gryndys przedstawiła krótką wizytę w kuchni ,, Gdzie dziadek babkę upiekł. Jako ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy  II którzy z pomocą wych. pani Zofii Puterli  udowodnili, że  Staropolska tradycja kolędowania jest wciąż aktualna. Zwieńczeniem uroczystości były gorące , z serca płynące  życzenia  od wnucząt, własnoręcznie wykonane upominki  i słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy znów za rok.