Witaj Św. Mikołaju

Utworzono dnia 20.12.2016, 20:25

6 grudnia z wielką radością cała społeczność szkolna witała Świętego Mikołaja, który nigdy nie przychodzi do dzieci z pustymi rękami. Zarówno dzieci z nauczania przedszkolnego, jak i klas szkoły podstawowej niecierpliwie wypatrywały, czy ich z dawna oczekiwany gość przybył z workiem prezentów, na które czekały cały rok.

Ileż było radości, gdy okazało się, że dziecięce marzenia zostały spełnione. Święty Mikołaj zawitał do każdej klasy z workiem pełnym podarków. Ale zanim to się stało Mikołaja czekała niespodzianka, którą przygotowali uczniowie pod okiem pani Zofii Puterli: bajka pt. ,,Przygody Plastusia” na podstawie książki Marii Kownackiej pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Były też piosenki: ,,Przyjedź do nas Mikołaju”, ,,Dobrze, że jesteś”, ,,Mikołaju, jak się masz? Wszyscy cię kochamy, bądź wśród nas”.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, a Mikołaj był zadowolony, że dzieci tak pilnie przygotowały się na jego odwiedziny. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas w następnym roku.

Zofia Puterla