Wycieczka klasy I

Utworzono dnia 24.09.2016, 18:04

Dnia 22 września uczniowie klasy I wybrali się wycieczkę szlakami kultury. Celem podróży było:

-Obejrzenie spektaklu pt. „Gra” w Teatrze Maska

-Zwiedzanie Muzeum Dobranocek

-Obejrzenie pokazów fontanny multimedialnej

Spektakl „Gra” skoncentrowany był wokół tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym funkcjonowania numerów alarmowych oraz działań Straży pożarnej, Policji, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego. Dzieci mały okazję przypomnieć sobie zasady poruszania się po drogach, współuczestniczyły w teatralnej akcji pożarowej. Aktorzy niejako wciągnęli widzów do sytuacji, które mogłyby się wydarzyć w rzeczywistości, a co za tym idzie zmusili ich do prawidłowych reakcji w sytuacji zagrożenia.

Po emocjonującym przedstawieniu uczniowie odwiedzili Muzeum Dobranocek. Przewodnik zabrał dzieci w sentymentalną podróż do krainy bajek, wieczorynek, które już dawno zostały ściągnięte z anteny. Muzeum zachwyca wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci. Można obejrzeć najstarszą polską dobranockę „Jacek i Agatka”.  W muzealnych gablotach witają bajkowi bohaterowie nawet z lat siedemdziesiątych. Podziwiać można Misia Uszatka, Misia Coralgola, Małego Pingwina Pik-Pok, Trzy Misie, Plastusia, Bolka i Lolka i wiele innych ulubieńców polskich dobranocek.

Nie obyło się także bez spaceru na świeżym powietrzu ulicami 3 go Maja, dla zmęczonych przewidziany był odpoczynek w cukierni „Niebieski migdał” podczas którego dzieci posiliły się przekąskami oraz tradycyjnie wypiekanymi rurkami z kremem.

Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji był pokaz fontanny multimedialnej. Uczniowie posłuchali kilku popularnych piosenek dla dzieci, w rytm których tańczyły fale wprawiając w zachwyt oglądających. Dzień zaliczony do udanych i pełnych wrażeń. Z nadmiaru emocji dzieci zmorzył sen podczas podróży powrotnej ;)

Wrzesień 2018