Zdrowie na talerzu

Utworzono dnia 27.10.2016, 19:51

Dnia 27 października uczniowie klasy pierwszej na chwilę zamienili się w kucharzy- postanowili wspólnie przyrządzić sałatkę owocową. Zanim jednak to się stało, wraz z wychowawcą omówili zasady higienicznego sporządzania posiłków. Dzieci umyły ręce, owoce oraz potrzebne narzędzia do wykonania sałatki. Wyglądały się  jak profesjonalni szefowie kuchni w czepkach i fartuszkach. Zapach obieranych i krojonych owoców szybko rozprzestrzeniał się, a na szkolnym korytarzu słychać było tylko komentarze „mmmm ale pycha”, „co tak ładnie pachnie”. Wszystkie przygotowane składniki zostały zmieszane, polane jogurtem naturalnym i posypane rodzynkami. Sałatka owocowa nabrała pięknego wyglądu. Zwieńczeniem wspólnej pracy była owocowa uczta.