Dzień Dziecka i Sportu

Utworzono dnia 03.07.2014, 18:52

18 czerwca został zorganizowany Dzień Dziecka i Sportu. Po krótkim przywitaniu dzieci z klas I-VI wzięły udział w zajęciach sportowych, a właściwie w turniejach między klasowych. Uczniowie rywalizowali w następujących dyscyplinach: turniej „Mini Piłki Siatkowej” turniej, „Ringo”, „Tor przeszkód”. Konkurs sprawności indywidualnej był przeznaczony dla klasy 0. Można tu wymienić kręcenie hula-hop, rzut do celu, podbijanie piłeczki pingpongowej, przenoszenie piłki na paletce do tenisa, skoki na skakance i wiele innych dyscyplin sportowych. Dla uczniów z duszą artystyczną odbyły się konkursy plastyczne pt. „Mój czas” zorganizowany w ramach kampanii, „Zachowaj TrzeźwyUmysł”. Uczniowie podzieleni na grupy, w zależności od etapu edukacyjnego tworzyli prace plastyczne, chętnie brali udział w tej twórczej pracy i powstały piękne kolorowe obrazy. Były również gry zabawy dla wszystkich chętnych, które to cieszyły się dużą popularnością między innymi: „Balonowy pociąg”, „Potrzebuję pomocy”, „Pani domu”, „Mumia”. Nie było dziecka, które by nie stanęło na linii startu. Wszyscy uczniowie grali oraz rywalizowali z pełnym zaangażowaniem, wszystkie konkurencje były rozgrywane w duchu zasady fair play. Na boisku szkolnym było słychać głośny doping, było wiele radości, a czas szybko mijał, nikt się nie nudził. W przerwie między konkurencjami podano posiłek. Nasze dzieci uczyły się bawić, uprawiać sport, czynnie wypoczywać, stawiać czoło trudnościom, nie bały się zdrowej rywalizacji, cieszyły się wspólnie z osiągnięć własnych i drugiego człowieka. Dzień zakończył się wspólnym grillowaniem kiełbasek. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Sportu był bardzo udany. Do zobaczenia za rok.

Sierpień 2018