Biwak harcerski

Utworzono dnia 20.02.2015, 07:30

W piątkowe popołudnie 13 lutego harcerze wraz z druhnami panią Kasią, panią Anią i panią Halinką spotkali się na biwaku w naszej szkole. Po godzinie 16, kiedy już ulokowaliśmy nasze bagaże byliśmy gotowi do zajęć i zabaw. Na rozpoczęcie zgromadzeni w kręgu śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Następnie za pomocą szyfrów zapisywaliśmy różne informacje i hasła i wspólnie próbowaliśmy je rozszyfrowywać.  Później przyszedł czas na pląsy i wesołe zabawy. Nikt nie leniuchował, wszyscy ochoczo brali w nich udział, mimo, że niektóre wymagały dużego wysiłku i sprytu. Wśród zabaw najbardziej spodobał się „Osiołek”, „Gorące krzesła’ czy tańce z balonami i z gazetami. Po zabawach przyszedł czas na kolację. Wspólnie przygotowana pizza smakowała nam wspaniale. Na biwaku każda chwila jest cenna, więc zaraz po kolacji znów ruszyliśmy do zabaw i tańców, a kiedy zrobiło się już późno wygodnie ułożyliśmy się w naszych śpiworach i rozpoczęliśmy noc filmową. No cóż, niektórzy harcerze zmęczeni „trudami biwaku” zasnęli niemal natychmiast, inni, bardziej wytrwali, biwakowali aż do godziny 4 nad ranem, tak  więc pobudka o 7 rano nie przyszła im łatwo.  Piękny sobotni poranek rozpoczęliśmy od pysznego śniadanka. Gofry z bitą śmietaną i dżemem smakowały jak nigdy przedtem. Po śniadaniu zaś wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Chmielnika zorganizowaliśmy zabawy integracyjne z muzyką i tańcami. Po zakończonych zabawach i wspólnym słodkim poczęstunku uporządkowaliśmy sale biwakowe i zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.