Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 22.11.2014, 19:24

20 listopada – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka popartego uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 7 listopada – obchodzony był po raz pierwszy w Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Dzień ten ustanowiony został w 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

Uczniowie naszej Szkoły prawa te poznają na bieżąco w czasie lekcji wychowawczych, jak też na imprezach masowych np. z okazji obchodów Roku Korczakowskiego.

20 listopada – zgodnie z postulatami Rzecznika Praw Dziecka – obfitował w Szkole w niespodzianki.

Uczniowie I etapu edukacyjnego mieli miłe spotkanie z teatrzykiem dziecięcym i obejrzeli spektakl „Przyjaciele z Zielonej Planety”. Starsi uczniowie na lekcjach pracowali z fragmentami Konwencji oraz analizowali raz jeszcze zbieżne zapisy w szkolnym Statucie.

Na każdej przerwie organizowane były też zajęcia taneczne prowadzone przez czirliderki, miały one charakter popisów tańca Zumby. Na dziecięcych twarzach widać radość i zadowolenie.