Utworzono dnia 09.12.2014, 19:49

23 października gościliśmy w naszej Szkole pana Stanisława K. - rusznikarza i myśliwego z Koła Łowieckiego ,,Sarenka” z Błażowej.

Pan Stanisław przywiózł do Szkoły spreparowane zwierzęta oraz skóry zwierząt i pięknie o nich opowiadał: czym się żywią, jak zdobywają pożywienie, gdzie spędzają zimę, jak opiekują się swoimi dziećmi, jak nazywają się ich części ciała itp. Zapoznał dzieci również na czym polega jego praca, jako myśliwego i rusznikarza. Dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami naszego Gościa, tym bardziej, że towarzyszył im pokaz zwierząt.

W części drugiej spotkania dzieci odpowiadały na pytania konkursowe związane z lasem przygotowane przez panią Zofię Puterlę i zagadki ,,Jaki ptak jest na tym zdjęciu”, które zadawał pan Stanisław. Wszystkie dzieci były bardzo aktywne i udzielały prawidłowych odpowiedzi. Na zakończenie klasa III zaśpiewała dla naszego Gościa piosenkę o rodzinie leśników, a Madzia Drąg wręczyła na pamiątkę kwiat słonecznika.

PO spotkaniu każdy mógł z bliska zobaczyć, dotknąć, pogłaskać eksponaty zgromadzone na stoliku. Dzieci również robiły zdjęcia ze zwierzętami, panem myśliwym i swoją wychowawczynią.