Gminny Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych

Utworzono dnia 17.06.2016, 21:36

15 czerwca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział po raz kolejny w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Anglojęzycznych, który tradycyjnie już organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej. Tym razem naszą szkołę reprezentowała 10-osobowa grupa uczniów z klasy  IV, którzy wystąpili z przedstawieniem „The elephant`s child”.  Opowiada ono o przygodach słoniątka, które w swojej wędrówce napotyka różne, mniej lub bardziej przyjazne zwierzątka. Samodzielna wędrówka wzbogaca go o nowe doświadczenia i pozwala stać się silniejszym i bardziej samodzielnym słoniem. Do przedstawienia nasi młodzi aktorzy przygotowywali się przez kilka tygodni w czasie dodatkowych zajęć z języka angielskiego. Jak zwykle poziom poszczególnych grup biorących udział w przeglądzie był bardzo wyrównany, a wszyscy uczestnicy oprócz możliwości pogłębienia swoich umiejętności mogli też wziąć udział w dobrej zabawie z językiem. Po występach wszyscy aktorzy otrzymali drobne upominki, mogli wziąć udział  również w losowaniu nagród książkowych - z naszej szkoły otrzymały je Gabriela Szyszka i Zuzanna Janik. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.