Jasełka i Wigilia 2015

Utworzono dnia 05.01.2016, 12:25

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania i radosnych spotkań, ale także czas kultywowania świątecznych zwyczajów. Nasze szkolne świętowanie rozpoczęło się 22 grudnia piękną tradycją wystawiania Jasełek. Uczniowie klasy VI, pod nadzorem swojej wychowawczyni Pani Anny Habaj, przy współudziale młodzieży z klas IV i V, z ogromnym przekonaniem odtworzyli sceny biblijne, przeplatane cudnymi kolędami, przy muzycznym akompaniamencie Pana Tomasza Kotarby. Wzruszającą atmosferę całej uroczystości jeszcze bardziej ociepliło Betlejemskie Światło Pokoju, którym przedstawiciele drużyny harcerskiej podzielili się ze społecznością szkolną. Kulminacyjnym punktem spotkania były gorące życzenia składane wszystkim przez Panią Dyrektor oraz wzajemne łamanie się opłatkiem przy wspólnym, wigilijnym stole. Uroczystość uświetniły pyszne potrawy przygotowane przez Mamy z Rady Rodziców.