V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 28.09.2015, 20:57

W piątek 25.09.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku obchodzony był V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu uczniowie klas II - VI, zdawali egzamin ustny przed komisją, składającą się z mistrzów tabliczki mnożenia -  dziewczyn klasy VI. Każdy kto przystąpił do egzaminu, losował zadania, a jeśli bezbłędnie wykonał 5 działań, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, potwierdzającą ten fakt plakietkę i legitymację MT EXPERT.  Wszyscy egzaminowani wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Jednocześnie poparli udział szkoły w tej niezwykłej akcji i jednogłośnie podkreślali jak ważna jest znajomość tabliczki mnożenia.

Do dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami z Polski, Kanady, USA, Szwajcarii, Kolumbii, Rosji i innych krajów przygotowywali się ponad tydzień.

Dziękuję wszystkim za liczny udział w obchodach dnia tabliczki mnożenia. W ramach zachęty do kolejnych zmagań z tabliczką mnożenia załączam krótki wierszyk :

Dzień tabliczki świętujemy

Zaraz ją wam zrymujemy.

Zapamięta wszystko w mig

Każdy uczeń, każdy smyk.

Grześ na pączka ma dziś chęć

5 razy 5 to 25.

Ania ładne oczy ma

6 razy 7 jest 42.

A jak głosi gminna wieść

7 razy 8 jest 56.

Już szczekają o tym psy

9 razy 7 to 63.

Kuba lubi jabłka jeść

6 razy 6 to 36.

Julka nową kurtkę ma

8 razy 9 jest 72.

Wolisz piłkę, czy rowery?

6 razy 9 to 54.

Czy w lodówce słoń się zmieści?

5 razy 8 jest 40.

I już trudne iloczyny

Znają chłopcy i dziewczyny.

Szkolny koordynator akcji – Monika Czarnota