Zabawa karnawałowa

Utworzono dnia 02.02.2016, 16:49

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP nr 3  w Chmielniku niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole we wtorek 5 stycznia.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i chustami zachęcała do wspaniałej zabawy - najpierw najmłodszych przedszkolaków, następnie  uczniów klas I-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VI.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu,  były wróżki, księżniczki,  motyle i różne inne stwory i dziwadła...

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły w  wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

Po południu odbyła się również dyskoteka uczniów klas IV-VI. Podczas zabawy dokonano wyboru króla i królowej balu. Po zaciętej rywalizacji zostali nimi Weronika Witowska i MarekHabaj. Swoim tańcem  zrobili ogromne wrażenie na pozostałych uczniach zwłaszcza Marek. Wszyscy bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwowała absolwentka  szkoły – AleksandraŚlemp.

Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez  Radę Rodziców.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w SP nr 3 w Chmielniku należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 1 5 do 27 lutego 2016 r.