Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Oddziały przedszkolne

Konkurs różańcowy

Utworzono dnia 29.11.2017, 11:54

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,

Nasze smutki, radości i blaski.

A ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,

Święta Panno Maryjo, pełna łaski!”

 

Jest w roku liturgicznym jeden wyjątkowy miesiąc – październik. To właśnie w tym miesiącu możemy kontemplować wielkość, bliskość i miłość Pana Boga do nas wszystkich, wpatrując się w postać niezwykle skromną, pokorną, ale pełną wiary i matczynej miłości – w Maryję. Jest również wśród wielu modlitw, które znamy wyjątkowa modlitwa – różaniec. To właśnie ta modlitwa jest szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi – naszej Mamy. Odmawiając tą piękną modlitwę nie tylko prosimy o potrzebne nam łaski. Odmawiając ją, rozważamywielkie i ważne tajemnice związane z życiem Maryi i Jezusa, Rozważanie tych niezwykłych wydarzeń, pomaga nam wchodzić w głąb wiary i rozwijać ją. Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

Nasza szkoła pomaga w tym swoim uczniom chociażby przez coroczny, październikowy konkurs różańcowy na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec, który stał sięjuż niemal tradycją. W tym roku po raz kolejny ponad 30 uczniów wystartowało w tym konkursie, wykonując przeróżne, niezwykle pomysłowe i pracochłonne różańce. Wykorzystali do tego bardzo różne produkty, od takich, można powiedzieć klasycznych, jak kasztany, orzechy włoskie czy laskowe, groch przez jarzębinę, żurawinę,szyszki, koraliki aż po głóg, makaron, chrupki, kawę a nawet gąbkę.  Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą, to tylko świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze!

Cel konkursu był następujący: uczynić bliską dzieciom i ich rodzinom modlitwę różańcową a przez to uczynić też bliską osobę Maryi. Wzbudzić w nich troskę o modlitwę różańcową i  relację z Matką Bożą, aby w konsekwencji dzieci, także ich rodzice z miłością patrzyli na Maryję i różaniec.

Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa

Przyznała pierwsze trzy miejsca następującym osobom:

1 miejsce: Gabrysia Wąsacz (kl. I).

2.miejsce: Anetka Krupa (kl. II).

3. miejsce: Radosław Sroka (kl. II) oraz Aleksandra Maciołek (kl. V)

Ponieważ wszystkie prace były godne wyróżnienia, dlatego też komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie tak, by nikt  nie został bez nagrody.Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i uznanie.

Ks. Krzysztof Szot

  

 

Kalendarium

Czerwiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Dyplomy i wyróżnienia