„Muzyczne chichoty, żarty i psoty ”

Utworzono dnia 28.03.2018, 21:06

To tytuł koncertu, który odbył się 22 marca 2018 roku w naszej  szkole. Jego wykonawcą była znana uczniom - Mobilna Filharmonia. Koncert miał humorystyczny przebieg. Do grona instrumentalistów zapragnął dołączyć magister, który studiował grę na pudełku akustycznym, trójkącie, werblu i tamburynie. Niestety jego umiejętności, a w zasadzie ich brak wywoływały salwy śmiechu wśród dzieci. Ostatecznie magister został przyjęty do grona muzyków Mobilnej Filharmonii, bowiem świetnie grał na „instrumentach nietypowych”, czyli różnych przedmiotach. W tej roli bardzo dobrze sprawdziła się maszyna do pisania oraz tarki do gładzenia ścian. Muzycy zaprezentowali fragmenty baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Zagrali między innymi „Uwerturę”, „Marsza”, „Trepak” (Taniec rosyjski),  „Taniec arabski”, „Taniec chiński” i „Taniec fletów”. Jak zawsze największą atrakcją dla słuchaczy, była możliwość występu z Mobilną Filharmonią. Tym razem uczniowie pod batutą magistra akompaniowały na instrumentach perkusyjnych do utworu granego przez muzyków. Wspólnie stworzyli bardzo zgraną orkiestrę.