Akademia „Majowe Święta”

Utworzono dnia 09.05.2019, 16:22

26 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona majowym świętom  państwowym. Uczniowie klasy Va pod kierunkiem  p. Joanny Stodolak przygotowali  montaż słowno – muzyczny dla całej społeczności szkolnej. W kilku scenkach przybliżyli hasła i znaczenie świąt państwowych, które obchodzimy na początku maja: Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Po prezentacji uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Gwizdała, podkreślając wagę kultywowania tych świąt dla właściwego kształtowania i wyrażania postawy patriotycznej. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kilku pieśni patriotycznych pod kierunkiem i do akompaniamentu  p. Tomasza Kotarby.