Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole

Utworzono dnia 15.02.2019, 18:10

Już po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).  DBI 2019 obchodzony był 5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: „Działajmy razem”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Klasa VII wykonała dla wszystkich uczniów naszej szkoły przestawienie pt „ Bezpieczny Internet”. Został również ogłoszony konkurs : uczniowie klas I-IV, tworzyli piękne zakładki do książek, natomiast uczniowie klas V-VII mieli zaprojektować ulotki. Wszystkie prace były tworzone pod hasłem „ Działajmy razem” a ich rozstrzygnięcie nastąpi po feriach.