Gminne i Parafialne obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 14.11.2018, 12:03

11 listopada 2018 r zuchy z Gromady Zuchowej Kwiaty Paproci uczestniczyły wraz z opiekunkami w gminnych i parafialnych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . Świętowanie rozpoczęło się od spotkania wszystkich delegacji pod pamiątkową figurą wzniesioną w 1928 r w 10-lecie odzyskania niepodległości. Następnie wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku na Mszę św.  Kolejnym punktem świętowania był przemarsz pod Obelisk upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości, który ufundował Samorząd Gminy. Po krótkiej przemowie Pana wójta i poświęceniu pamiątkowego Obelisku przez księdza Proboszcza ,uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do Domu Ludowego, by tam nadal świętować Urodziny Ojczyzny, oglądając popisy artystyczne w wykonaniu uczniów z naszej szkoły.