Utworzono dnia 07.01.2019, 18:26

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Tym razem to klasa czwarta pod opieką wychowawcy, Ewy Żukowskiej-Śliwy oraz  pani Marioli Ruszel i pani Anny Trzeciak mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii, młodzi aktorzy  wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.  Tym razem oglądaliśmy „Dziewczynkę z zapałkami”.

„Raz w wigilijną, mroźną noc, gdy radość trwała do świtania, Po śniegu boso dziewczynka szła, niosąc zapałki do sprzedania. Beztroscy, rozbawieni ludzie, w swych ciepłych domach jedli cuda, a ona stała przemarznięta, wciąż myśląc, że się sprzedaż uda”.

Ale tym razem udało nam się zmienić zakończenie tej smutnej baśni, dziewczynka została zaproszona do wspólnego ubierania choinki oraz do ciepłego domu. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne przedstawienie było dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajcie  o tym, że dziewczynki z zapałkami są wśród nas o każdej porze roku.