KONKURSOWY SUKCES W TEATRZE

Utworzono dnia 08.04.2019, 19:25

03.04.2019 r. nasze uczennice wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Teatralnym "Bohaterowie naszych lektur", który miał miejsce na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tegoroczna 18. edycja odbyła się pod hasłem "Portret Polski".

Każdy uczestnik w formie monologu prezentował na dużej scenie rzeszowskiego teatru wybraną postać literacką.

Nasze uczennice wcieliły się w postacie z dzieł reprezentujących różne epoki i gatunki literackie:

Patrycja Ziaja z kl. V prezentowała czarownicę Jagę z komiksu Janusza Christy pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła Latania", Daria Ciura z kl. VII zagrała Elkę z książki Pawła Beręsewicza pt. "Czy wojna jest dla dziewczyn", natomiast Paulina Ciura z kl. VIII wcieliła się w rolę Żony Modnej z satyry Ignacego Krasickiego.

Poziom był bardzo w wysoki, ale wszystkie poradziły sobie doskonale zarówno z opanowaniem długiego tekstu, jak i sztuką aktorską.

Dwie z nich - Daria Ciura i Paulina Ciura - otrzymały wyróżnienia.

Oprócz otrzymanych nagród, uczennice jadą na wycieczkę do Warszawy - będą zwiedzać Sejm i Senat (sponsor -  MSWiA).

Przygotowania do konkursu odbywały sie w ramach kółka teatralnego prowadzonego przez panią Monikę Wójcik.

Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestniczyło w nim 23 szkoły m.in. Rzeszowa, Chmielnika, Mechowca, Malawy oraz Dębicy. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie.

Gratulacje!

Link dla zainteresowanych: