„Młodzi dla Niepodległej”

Utworzono dnia 15.11.2018, 22:35

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę, w dniach 14 – 16 listopada w naszej szkole zorganizowano  wystawę popularnonaukową "Młodzi dla Niepodległej" przygotowaną
przez Urząd Marszałkowski  i  Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa prezentuje postawy młodego pokolenia Polaków w ostatnich dekadach zaborów.  Pokazuje różne formy działań podejmowanych przez polską młodzież na rzecz odzyskania niepodległego państwa:

- działalność studencką ( Związek Młodzieży Polskiej „Zet”)

- kulturę fizyczną ( Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół)

- ruch skautowy i harcerski

- aktywność w organizacjach paramilitarnych ( Związek Strzelecki, Polskie Drużyny Strzeleckie, Drużyny Bartoszowe)

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie społeczności szkolnej, tym bardziej, że jej treść i ikonografia  uwzględnia wątki regionalne, co sprzyja popularyzacji  zarówno dziedzictwa narodowego jak i regionalnego.