„Myśmy wciąż do niepodległej szli”

Utworzono dnia 30.01.2019, 11:59

Pod takim hasłem przebiegał ogólnopolski konkurs poetycki z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs organizowany był  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Adresowany był do młodzieży, która pragnie poprzez własnoręcznie ułożone strofy opisać uczucia lubi postaci związane z polskimi dążeniami niepodległościowymi. Miał charakter dwuetapowy: I etap - przesłanie samodzielnie napisanego wiersza związanego z tematyką konkursu, II etap (finał) - publiczne zaprezentowanie wiersza we własnej interpretacji.  W konkursie wzięło udział troje dzieci z klasy III: Patrycja Bała, Julia Magryś i Krystian Starzak. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p.M.Gryndys i przy pomocy rodziców napisali własne wiersze. Zaprezentowali je w szkole przed całą klasą, a następnie pani Małgorzata wysłała je na kolejny etap konkursu. Na konkurs wpłynęło łącznie ponad 2400 utworów. Do przesłuchań finałowych zakwalifikowała się Julia Magryś, znalazła się wśród 10 finalistów z całej Polski. Na podsumowanie konkursu wydany został tomik wierszy  finalistów. Gala finałowa odbyła się 26 i 27 listopada2018r. w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.  Finalistce gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.