„Powitajmy wiosnę na sportowo - spotkanie z mistrzami”

Utworzono dnia 06.04.2019, 19:57

Uczniowie klas I -VI uczcili pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Powitajmy wiosnę na sportowo”, uczestnicząc w niezwykłym spotkaniu z mistrzami.

W ramach współpracy naszej Szkoły z firmą Rolmek w projekcie "Mleko dla szkół, mleko dla zdrowia", zorganizowano wizytę znakomitych sportowców: mistrza świata w biegach narciarskich Pana Józefa Łuszczek oraz reprezentantów klubu TS Wisła Zakopane: Józefa Jarząbka oraz młodych skoczków Dawida Jarząbka i Jana Cudzicha.

Wizyta sportowców w „Trójce” rozpoczęła się od wystąpienia  mistrza świata w biegach narciarskich pana Józefa Łuszczek.

W trakcie spotkania sportowiec zaprezentował własny dorobek sportowy, opowiadał uczniom o początkach swojej kariery.

Kolejnym punktem spotkania  był udział w lekcji pokazowej wychowania fizycznego i treningu skoczków prowadzonej przez Pana Józefa Jarząbka.

Skoczkowie zaprezentowali uczniom naszej szkoły jak wyglądają ich treningi, pokazali podstawowy i niezbędny do tego sprzęt i akcesoria. Najodważniejsi mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił podczas krótkiego mini treningu pod okiem trenera i przy pomocy sportowców.

Uczniowie „Trójki” wykazali się sprawnością ruchową i doskonale poradzili sobie z wszystkimi z ćwiczeniami.  Na koniec wszystkie dzieci zrobiły wspólne zdjęcia ze sportowcami, a także otrzymały pamiątkowe kartki z autografami.

Cała wizyta zakończyła się smacznym akcentem, czyli degustacją produktów mlecznych zorganizowanych przez firmę ROLMLEK w ramach projektu  „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”.

Luty 2020