ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Utworzono dnia 09.05.2019, 20:47

Do tradycji naszej szkoły należy zwyczaj związany ze Świętami Wielkanocnymi, jakim jest dzielenie się jajkiem i spożywanie śniadania wielkanocnego w klasowym gronie.

24 kwietnia, po powrocie z przerwy świątecznej, społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie powitała nas Pani Detektor składając nam życzenia. Następnie odbył sie krótki program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką wychowawcy pani Moniki Wójcik, który nawiązywał do pięknych polskich wielkanocnych tradycji, odśpiewaliśmy wspólne Alleluja, po czym nastąpiło poświecenie pokarmów przez księdza Krzysztofa Szota. Delegacje z każdej klasy odebrały z rąk Pani Dyrektor poświęcone babki i jaja, przeznaczone na klasowy poczęstunek. Pozostała część uroczystości odbywała się w poszczególnych salach, gdzie przy pięknie przystrojonych stołach, przygotowanych przez rodziców, spożyliśmy wspólny posiłek.

Wszystkim udzieliła się atmosfera pełna radości i wzajemnej życzliwości.