Spotkanie z pisarką

Utworzono dnia 09.07.2019, 10:58

6 czerwca 2019 r. uczniowie klas V- VIII, pod opieką pani Moniki Wójcik, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką Joanna Jagiełło, które miało miejsce w bibliotece w Błędowej Tyczyńskiej - filii GBP w Chmielniku.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektowych działań gminnych Dyskusyjnych Klubów Książki, do których należą również niektórzy uczniowie naszej szkoły.

Joanna Jagiełło - to autorka niezwykłych książek dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W wieku 12 lat zaczęła pisać wiersze. Pierwszą powieść napisała w 2009 r. – była to „Kawa z kardamonem” - nominowaną do nagrody Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY oraz do Nagrody Donga za rok 2011.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej twórczości, rozmawiała z młodzieżą o marzeniach,  a następnie uczestnicy wykorzystali cenny czas na zadawanie pytań, na które pani Joanna chętnie odpowiadała. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się na przykład,  że pani Jagiełło napisała ponad dwadzieścia różnych książek, dla których inspiracją były nie tylko jej własne doświadczenia, ale także opowieści innych ludzi oraz wydarzenia wyczytane z gazet. Wiele z tych książek zostało przetłumaczonych na inne języki, ale największą popularnością cieszą się na Ukrainie, gdzie, niektóre z nich, jak "Kawa z kardamonem" weszły do kanonu lektur.

Spotkanie zakończyło się długą kolejką po autograf pisarki na egzemplarzach książek, które można było zakupić na miejscu.

Uczestnicy wydarzenia zyskali cenne doświadczenie czytelnicze i nowe spojrzenie na pisarstwo jako zawód i pasję.