TARGI EDUKACYJNE 2019

Utworzono dnia 06.02.2019, 17:39

W dniu 6 lutego 2019 roku klasa VII oraz VIII  w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyły w IV edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych „Orientation Day” organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie przy ul. Pigonia na Uniwersytecie Rzeszowskim . Na targach uczniowie  naszej szkoły mogli spotkać się z przedstawicielami 27  szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Rzeszowa i okolic.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół. Przedstawiciele szkół zapoznali  uczestników spotkania z kierunkami kształcenia w danej szkole, zasadami rekrutacji, ponadto opowiadali o swoich szkołach, zajęciach pozalekcyjnych, konkursach, a także o kursach, dzięki którym ich uczniowie w przyszłości mogą zdobywać nowe umiejętności. Każdy uczestnik Targów otrzymał ulotki lub broszury informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu.

Jak było? Czy było warto przyjechać dzisiaj? Czy takie Targi to dobra okazja do zapoznania się z ofertą danej szkoły? Na te pytania i na inne otrzymamy odpowiedzi słuchając Audycji „Świat Młodzieży” we wtorek 12.02.2019 po godzinie 18 w Polskim Radiu Rzeszów, gdzie uczennice naszej szkoły udzielały wywiadu dla Radia! Brawa za odwagę!