Wizyta na cmentarzu

Utworzono dnia 14.11.2018, 11:59

Gromada Zuchowa Kwiaty Paproci po raz kolejny zorganizowała na terenie szkoły  akcję „ Podziel się zniczem”. Przygotowane przez zuchy plakaty zachęcały do ofiarowania zniczy. W przeddzień Wszystkich Świętych Gromada Zuchowa wspólnie z przedstawicielami MSU  oraz opiekunkami udała się na Cmentarz Parafialny w Chmielniku, gdzie zuchy odwiedziły zapomniane mogiły i zapaliły znicze. Spotkanie na cmentarzu z panem Tadeuszem Trojanowskim, mieszkańcem Chmielnika,  stało się okazją do poznania kilku szczegółów z historii wsi. Dowiedzieliśmy się , gdzie spoczywa rodzina, która pomogła przetrwać okupację Żydom. Wspólnie odwiedziliśmy mogiłę legionisty Pawła Sitarza. Była to niezwykle ciekawa „lekcja historii”

Dziękujemy.