Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Oddziały przedszkolne

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „ CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI”

Utworzono dnia 04.01.2019, 21:40

Tak jak wcześniej pisaliśmy, nasza szkoła brała udział w projekcie „Chrońmy młodość w sieci”. W ramach przypomnienia, projekt realizowany był od 1 września do 31 grudnia 2018 roku. Skierowany był w szczególności do 25 szkół podstawowych z powiatu rzeszowskiego.

Projekt został podzielony na 3 części, które nasza Szkoła zrealizowała w całości.

Prezentowaliśmy ostatnio wyjazd 6 liderów z naszej szkoły, gdzie uczestniczyli oni w wyjeździe do miejscowości Kielnarowa, przygotowując i opracowując scenariusze zajęć.

W II cześć projektu zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczno- edukacyjne w klasach, zrealizowane wśród młodzieży szkolnej. W naszej szkole liderzy Magdalena Drąg, Agata Dral oraz Klaudia Ciupak przeprowadzili zajęcia w klasach. Jak również podczas wywiadówki, rodzice zostali zapoznani z wiedzą na temat zagrożeń związanych z nadużywaniem komputera i Internetu.

W III ostatniej części projektu było uczestnictwo w „Międzyszkolnej Debacie Młodzieżowej” pt:  „ Młodzież a nowe media- szanse i zagrożenia”, z wykorzystaniem debaty open space”. Debata została przeprowadzona przez wybranych liderów młodzieżowych uczestniczących w programie. Z naszej szkoły debatę prowadziła i do niej się przygotowywała uczennica klasy VIII Agata Dral.  Debata odbyła się w dniu 13 grudnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, gdzie zostało utworzonych 9 grup dyskusyjnych, pt.:

  1. „Mogę myśleć inaczej – tolerancja, akceptacja realia…
  2. „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”
  3. „Jasne i ciemne strony miłości młodzieńczej w XXI wieku”
  4. „Pewny siebie czy bezczelny”
  5. „Ideał a realność”
  6. „Ja i inne szare komórki w organizmie świata”
  7. „Moje poglądy, moje zdanie – mam prawo”
  8. „Zainfekowani sektą”
  9. „Warning Challenge…”

Uczniowie z naszej szkoły z klasy VII jak i inni uczniowie z pozostałych szkół uczestniczących w projekcie brali udział w  debacie „open space”, gdzie za pomocą przygotowanych wcześniej liderów do przeprowadzenia tej debaty, podejmowali powyższe tematy w 9 grupach dyskusyjnych.

Projekt w jakim szkoła uczestniczyła pokazał samym uczniom, rodzicom jak poważne zagrożenia może nieść Internet. Jak szybko można się stać sprawcą przemocy, świadkiem czy ofiarą przemocy. Był to naprawdę dobry projekt, dzięki któremu nie tylko uczestnicy jak i inni uczniowie naszej szkoły mogli w nim uczestniczyć.

 

 

 

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Dyplomy i wyróżnienia