Dzień Edukacji Narodowej w klasach IV – VIII

Utworzono dnia 23.10.2019, 19:46

14 października 2019  r. w Szkole Podstawowej im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Chmielniku  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla klas IV – VIII.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie pasowanie na uczniów pierwszoklasistów, które odbyło w drugiej części Akademii.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, uczniowie klas IV – VIII.
Spotkanie w rozpoczęli w oficjalnej części uczniowie z klasy VIII, którzy za pod kierunkiem p. Moniki Czarnoty przygotowali śmieszne  skecze na temat  nauczycieli.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zostały złożone życzenia przez panią dyrektor Bożenę Gwizdałę, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Eweliny Szeli przewodniczącej Rady Rodziców, która w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.