Dzień Ziemi w klasach I-III

Utworzono dnia 28.04.2020, 09:58

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to "Działania na rzecz ochrony klimatu". Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, na poprawę,  są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować dzieci świętowaniem Dnia Ziemi. Uczniowie z naszej szkoły z klas I, II i III pod kierunkiem swoich pań i z nieocenioną pomocą rodziców przygotowali plakaty i roboty propagujące proekologiczne postawy .

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska nie tylko w Dzień Ziemi.