GOŚCIE Z UKRAINY

Utworzono dnia 12.11.2019, 20:04

24 października w naszej szkole gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami szkoły w Olesku na Ukrainie. Odwiedziny te miały miejsce dzięki projektowi "Kresy", który został zainicjowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku.

Na szkolnym korytarzu odbyło sie uroczyste powitanie gości, które poprowadziła Pani Dyrektor. Natomiast przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła prezentację uwzględniającą najważniejsze ogniwa działalności naszej szkoły. Następnie kilkunastoosobowa grupa z Ukrainy zaproszona została do zwiedzania naszej placówki. W poszczególnych salach zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję do bliższego poznania, wymiany spostrzeżeń i zadawania pytań, szkoda że niewiele było na to czasu. Poczęstunek był ostatnim punktem tej  miłej wizyty. Kolejne etapy projektu miały przybliżyć gościom nasz region, dlatego, jeszcze tego samego dnia, zorganizowano dla nich zwiedzenie zamku w Łańcucie i wieczorny spacer po Rzeszowie. Nocleg zapewnili przybyszom niektórzy uczniowie i nauczyciele obydwu szkół.

Projekt trwał do 27 października 2019 r.. Ukraińska młodzież zdążyła w tym czasie zwiedzić muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, Jarosław oraz Przemyśl.

Takie spotkania są cennym doświadczeniem i doskonałą okazją do poznania innego kraju, jego kultury i języka. Odpowiadając na zaproszenie, zapewne niektórzy z naszych uczniów już wkrótce będą gościć w ukraińskiej szkole w Olesku.