Projekt edukacyjny "Papierowa matematyka"

Utworzono dnia 16.01.2020, 10:33

Wspólnie z uczniami klas VI zrealizowaliśmy projekt edukacyjny pt. ”Papierowa matematyka”. Celem było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni przestrzennej i spojrzenie na konstrukcje geometryczne od innej strony. Ale poza obranym celem, projekt dostarczył również dobrej zabawy, wpłyną na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań jak również pozytywnie wpłyną na naukę pracy w grupie.

Origami to świetne narzędzie wspomagające kształcenie wyobraźni przestrzennej. Wykonywanie konstrukcji i modeli geometrycznych pozwala odkryć własny sposób widzenia geometrii płaskiej i przestrzennej. W naturalny sposób poznajemy własności figur i konstrukcji geometrycznej podczas ich składania. Dzięki nieograniczonym praktycznie możliwościom modelowania, łatwym dostępem dla każdego projekt ”Papierowa matematyka” stworzył nam czas gdzie geometria stała się kolorowa, pasjonująca i bardziej zrozumiała.