Akcja Żonkile

Utworzono dnia 28.04.2021, 11:53

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły zostali włączeni do ogólnopolskiej akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. W jej ramach uczniowie wysłuchali opowiadań: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz „Historii
z pewnej ulicy” Joanny Bednarek (dla klas 1-3) jak obejrzeli filmy edukacyjne „Będę pisać” (dla klas 4-6) oraz „Muranów – Dzielnica Północna” (dla klas 7-8). W poprzednich latach ideą akcji było rozdawanie/dzielenie się żonkilami – symbolami pamięci o powstaniu, jednak w obecnym czasie pandemii ta forma została ograniczona. Nasi uczniowie nawiązali do tradycji. Jedni wykonali żonkile z bibuły inni odnaleźli kwiaty w ogródku – podzielili się nimi, przesyłając zdjęcia kwiatów na stronę internetową. Uczestnicząc w akcji oddali hołd poległym bohaterom powstania w getcie warszawskim zgodnie z hasłem: „Łączy nas pamięć”.