Egzamin 8 klasy

Utworzono dnia 07.06.2021, 20:51

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas ósmych i trzeba do niego przystąpić. Jest to pisemny test kończący pierwszy etap edukacji – szkołę podstawową. Jego celem jest nie tylko określenie poziomu wiedzy i wykształcenia, zdobytego przez ucznia – egzamin ósmoklasisty zastępuje również egzamin wstępny do szkoły ponadpodstawowej, dlatego dużym stopniu od jego wyniku zależy to, czy dziecko zostanie przyjęte do wymarzonej szkoły średniej.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zmagali się z wymaganiami sprawdzianu z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego od 25 do 27 maja. Były to trzy dni, podczas których trzymaliśmy mocno kciuki za naszych ósmoklasistów, aby ich wyniki były jak najwyższe.