W dniu 2 października odbył się w naszej szkole X Świtowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 06.11.2020, 15:27

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Jest to wielkie święto w szkole. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia, a wszystko kończy się momentem kulminacyjnym czyli  przeprowadzaniem egzaminów. Wydarzenie odbywa się zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

W ramach akcji, ze względu na odmienny czas spowodowany epidemią COVID-19, egzaminy były przeprowadzane w klasie. Niestety musieliśmy zrezygnować z tworzenia komisji, która to wędrowała po klasach przepytując innych uczniów. Tym razem podczas egzaminu uczniowie losowali dowolną ilość karteczek z działaniami. Osoby z największą ilością poprawnych działań otrzymali certyfikaty.

W ramach wydarzenia wspólnie w klasach przygotowywaliśmy plakaty o tematyce tabliczki mnożenia.