ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Utworzono dnia 29.11.2021, 15:29

W noc Św. Andrzeja  świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w tę noc młode dziewczęta zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Chłopcy, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dn. 25.11.2021 r. klasy I, II i III uczestniczyły, każda w swojej grupie, w zabawach Andrzejkowych. Wszyscy radośnie, wraz ze swoimi opiekunami, tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki oraz kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby.

W klasach na dzieci czekał przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek.

Ogromną radością i zwieńczeniem tego fajnego dnia była FOTOBUDKA gdzie każde dziecko mogło zrobić swoje wesołe zdjęcie.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i dzieci z utęsknieniem czekają już na następny szkolny bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Wychowawcy  edukacji wczesnoszkolnej