„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”

Utworzono dnia 03.01.2022, 08:34

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski

Święta Bożego Narodzenia to w naszej tradycji czas przeżywany we wspólnocie najbliższych nam osób. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, przed świętami Bożego Narodzenia, gromadzimy się na spotkaniu, podczas którego przypominamy sobie polskie zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, słuchamy fragmentu Pisma Świętego, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia i kolędujemy. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Uczniowie klas I – III przygotowali z tej okazji i przedstawili w dniu 17 grudnia 2021 roku montaż słowno – muzyczny pt. ,, Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia ?”Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.