"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Dzień Dziecka w klasach I - III

Utworzono dnia 03.06.2022, 22:13

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ[2]; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca. Tego dnia uśmiech nie schodził dziecięcych twarzy w naszej szkole. Na uczniów czekała moc atrakcji. Wspólne zabawy, taniec, słodko – słony poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego Dnia.