NIECH ŻYJA W NASZEJ PAMIĘCI

Utworzono dnia 06.12.2021, 21:35

Szkolne Koło Wolontariatu  Z SERCEM NA DŁONI we współpracy z Grupą Nieformalną  SOBĄ SILNI oraz Stowarzyszeniem Osób  Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik  w ramach inicjatywy LISTOPADOWA ZADUMA, PAMIĘĆ I TRADYCJA zorganizowało w dniach 25.10.2021 do 31.10.2021r. akcję pomocy osobom potrzebującym ze społeczności lokalnej w zakresie porządkowania i opieki nad grobami ich bliskich w związku ze Świętem Zmarłych pod nazwą „NIECH ŻYJĄ W NASZEJ PAMIĘCI”

Grupa nieformalna SOBĄ SILNI oraz Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu Z SERCEM NA DŁONI przygotowali ulotki i plakaty informacyjne dla społeczności lokalnej przekazując je do osób samotnych i potrzebujących poprzez uczniów szkoły oraz poprzez plakaty informacyjne zamieszczane na tablicach ogłoszeń w miejscowościach Gminy Chmielnik – Zabratówce, Błędowej Tyczyńskiej, Borówkach, woli Rafałowskiej i Chmielnika.

Efektem tej akcji było kilka zgłoszeń od starszych, samotnych osób z prośbą o uporządkowanie grobów ich bliskich na cmentarzu w Chmielniku i  Błędowej Tyczyńskiej.  Członkowie grupy nieformalnrej oraz szkolni wolontariusze wraz z opiekunem Ireną Międlar odwiedzili te cmentarze i zaopiekowali się wskazanymi grobami.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

NIECH ŻYJĄ W NASZEJ PAMIĘCI

LISTOPADOWA PAMIĘĆ, ZADUMA I TRADYCJA

Grupa Nieformalna  SOBĄ SILNI

wraz ze  Szkolnym Kołem Wolontariatu  Z SERCEM NA DŁONI

działającym przy Szkole Podstawowej nr3 im. Św. M. M. Kolbego

w Chmielniku

oraz Stowarzyszeniem Osób  Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik

informuje wszystkich, którzy są samotni i potrzebujący

o możliwości uporządkowania i zaopiekowania się grobami ich bliskich zmarłych

w związku ze Świętem Zmarłych.

Zgłoszenia prosimy kierować w dniach 25-31.10.2021r. pod wskazane poniżej numery telefonów:

Małgorzata  Czarnota – 669 711 130

Irena Międlar – 664 321 114