"Poznaj Polskę"- wycieczka klas IV-VI

Utworzono dnia 10.12.2021, 21:16

Uczniowie klas 4, 5  i 6 wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji projektu " Poznaj Polskę". Po wycieczce uczniowie klasy 6 napisali sprawozdania, dwa z nich zostały wybrane do zaprezentowania na stronie www szkoły. Zachęcamy do spojrzenia na wycieczkę okiem ucznia.

Hubert, klasa 6

W środę 24 listopada odbyła się wycieczka integracyjna i krajoznawcza do Krakowa. wyjazd zaplanowano na 2 dni i uczestniczyły w nim klasa czwarta, piąta, szósta oraz pięć pań nauczycielek i przewodnik.

W pierwszy dzień, czyli  w środę o godzinie 6.15 była zbiórka, potem o 6:30 ruszyliśmy w drogę. Podróż trwała ponad dwie i pół godziny. W autobusie było bardzo wesoło, dużo się wygłupialiśmy. Kiedy już dojechaliśmy do Krakowa ok 9.30 udaliśmy się do pierwszego punktu z naszego planu, na Kopiec Kościuszki. Wszyscy byli zdziwieni jego wielkością, a kiedy na niego weszliśmy, baliśmy się, że spadniemy. A kiedy schodziliśmy każdy krzyczał. Zaraz po Kopcu Kościuszki pojechaliśmy do muzeum Lotnictwa Polskiego, spędziliśmy tam dwie i pół godziny, było tam bardzo dużo różnych modeli samolotów, najbardziej mi się podobał Yakoklev. Pan istruktor omówił nam każdy samolot, jego budowę i znaczenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Figur Woskowych, gdzie znajdowało się wiele figur znanych postaci, np. z II Wojny Światowej – Adolf Hitler, lub aktorów. M.in. Will  Smith. Następnie pojechaliśmy na  nocleg do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zostały przydzielone pokoje. Po rozpakowaniu udaliśmy się na obiadokolację. Ze smakiem zjedliśmy kotlety z ziemniakami. Wieczorem była najlepsza część wyjazdu, czyli zabawa andrzejkowa.

Kamila, klasa 6

Rano, tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na spacer po Kalwarii. Po wędrówce pojechaliśmy z powrotem do Krakowa. Zobaczyliśmy zamek na Wawelu i smoka ziejącego ogniem. Po obiedzie doszliśmy do Rynku w Krakowie, weszliśmy do Kościoła Mariackiego i usłyszeliśmy hejnał. Znalazł się czas na pamiątki, które zakupiliśmy w Sukiennicach.

Zakończyliśmy zwiedzanie około godziny 14:00. Wycieczka zrobiła na nas duże wrażenie, poznaliśmy wiele nowych i ciekawych miejsc, ale jednocześnie nie mogliśmy się doczekać powrotu do domu.

Mam nadzieję, ze odwiedzimy jeszcze jakieś zabytkowe miasta. Ta wycieczka bardzo mi się podobała i nie mogę doczekać się kolejnych.